דבר המנהל

מנהל בית הספר

 

"פרפר בן יום שאל פרפר בן יומיים: עד איזה גובה עפות הכנפיים? ענה פרפר בן יומיים לפרפר בן יום: גובה הכנפיים הוא גובה החלום!". שלומית כהן אסיף

קהילה יקרה,

אני מאמין בחינוך. אני מאמין שבית הספר הוא מקום בו יוצרים יחד חוויות ילדות, חוויות טובות ומחזקות, ורגעים מעצבים שיהפכו להיות אבני היסוד שלכם התלמידים ושל מי שאתם עתידים להיות.

יש משהו מרגש ומשמח ברעיון הפשוט שבכל יום, כולנו נצא מבית הספר עם ידע על העולם, עם יכולות, עם תובנות ועם רעיון חדש שיש לו סיכוי, בסופו של דבר, לשנות את העולם.

לכם ההורים – חינוך זה דבר די מסובך ומאתגר. כהורים אתם ודאי יודעים זאת היטב. אני רואה בכם שותפים לדרך, אני חש תחושת שליחות גדולה ואחריות כבדה להמשיך ולהצעיד קדימה את בית הספר.

דלתי ודלת הצוות, פתוחה לכל יוזמה, לכל פנייה ובקשה. ברגישות, הקשבה ודיאלוג נפעל יחד לטובת ילדכם, לטובת הקהילה ולטובת החברה בישראל.

אני יודע שלפעמים זה לא פשוט ולעיתים יהיה קשה לרצות את כולם. אני מבקש את אמונכם וגם קצת סבלנות והבנה ובמיוחד ברגעים הקשים יותר. מניסיוני, ברגעים אלו חשוב לעצור, לברר ולנהל דיאלוג מכבד.  אני רואה בקשיים חלק מהדרך והדרך – התהליך, הוא העיקר בחינוך.

הגעתי מהחינוך הבלתי פורמאלי, מתנועת הצופים. הבחירה שלי לעבור מהחינוך הבלתי פורמאלי לחינוך הפורמאלי היא בראש ובראשונה, כי אני רואה בבית הספר את השדה החינוכי המרכזי.  

זהו שדה חינוכי הפועל במערכת מורכבת ומרובת שחקנים, הוא מושפע מכוחות שונים, הוא יומרני במהותו ועל אף שהוא מהווה בסופו של יום מרכיב אחד מעולמו של התלמיד/ה, אני מאמין שיש בו את הכוח ואת הפוטנציאל לתקן את החברה, ולהפוך את החיים של כל הבאים בשעריו לטובים יותר ועשירים יותר.

שתהיה לנו שנת לימודים פורייה ומהנה,

אופיר סליפוי

מנהל בית הספר